EDGE – Correct Score

General Edge Parameters:
Number Leagues: 23
Current Leagues: 23
Expected Number of Matches per season: 800
Bookmaker: Betfair Exchange

Key indicators:
Current Yield: 43%
Number of Edge Matches: 603
Maximum Streak:  53
Average Trading Odd: 21.93*
Average Trading WIN Odd: 19.54*
Probability YTD: 13.70

* Based on average odd current season

Edge description:

Last updated: 05-09-2018

NOTE: The graphics and key performance indicators of the Match Odds Edge are updated Monthly or if needed weekly on Tuesdays. Once a month a more detailed trading update will be provided on the website.

[kleo_gap size=”12px”]
Datum Comp Home Team Away Team
02.12 15:00 TSJ-1 Brno Zlin
02.12 15:30 DLD-1 Werder Bremen Stuttgart
02.12 15:30 DLD-1 Leverkusen Dortmund
02.12 16:00 POR-2 Sporting B Porto B
02.12 16:00 ENG-1 Leicester Burnley
02.12 16:00 ENG-3 Southend Oldham
02.12 21:00 ARG-1 Olimpo Chacarita Juniors
02.12 21:00 ARG-2 Brown Adrogue All Boys
02.12 21:00 ECU-1 Dep. Cuenca LDU Quito
02.12 22:00 PAR-1 Olimpia Asuncion Libertad
03.12 14:30 ITA-3 Giana Erminio Monza
03.12 15:00 FRA-1 St. Etienne Nantes
03.12 15:00 ITA-2 Avellino Carpi
03.12 16:00 POR-2 Academica Famalicao
03.12 16:00 POR-2 Varzim Real SC
03.12 16:30 ITA-3 Catanzaro Fondi
03.12 16:45 NLD-1 NAC Excelsior
03.12 18:00 POL-1 Wisla Gornik Z.
03.12 18:00 SPA-2 Cadiz Albacete
03.12 20:00 BRA-1 Vitoria Flamengo
03.12 20:45 SPA-1 Las Palmas Betis
03.12 21:00 ARG-2 Flandria Deportivo Moron
04.12 17:00 ROM-1 Poli Timisoara Gaz Metan
04.12 18:00 ISR-2 H. Nazareth Ironi Nesher
04.12 18:30 EGY-1 Misr Elmaqasah El Gaish
04.12 20:00 ZWI-2 Servette Xamax
04.12 20:00 ENG-5 Southampton -23 Blackburn -23
05.12 20:45 ENG-B Fleetwood Chesterfield
05.12 20:45 ENG-B Luton West Ham -23
05.12 20:45 ENG-B Port Vale Shrewsbury
05.12 21:00 ARG-3 Club Lujan Deportivo Armenio
08.12 18:30 DLD-2 Aue Darmstadt
08.12 20:00 FRA-2 Auxerre Chateauroux
08.12 20:00 FRA-2 Valenciennes Quevilly Rouen
08.12 20:00 NLD-1 Willem II NAC
08.12 20:30 ITA-2 Spezia Foggia
08.12 21:00 SPA-1 Alaves Las Palmas
09.12 12:00 RUS-1 Din. Moskou Anzhi
09.12 13:00 DLD-2 Greuther Fürth Heidenheim
09.12 15:00 ITA-2 Ascoli Entella
09.12 16:00 ENG-4 Port Vale Cambridge Utd
09.12 16:00 ENG-3 Bristol Rovers Southend
09.12 16:30 ITA-3 Teramo Fano
09.12 18:30 SPA-1 La Coruna Leganes
09.12 18:30 DLD-1 Mönchengladbach Schalke
09.12 20:00 SPA-2 Numancia Lorca FC
09.12 21:00 ARG-2 UAI Urquiza San Miguel
10.12 13:30 DLD-2 Sandhausen Bielefeld
10.12 14:30 ITA-3 Monza Cuneo
10.12 14:30 ITA-3 Alessandria Pistoiese
10.12 14:30 RUS-1 Sp. Moskou CSKA Moskou
10.12 16:00 POR-2 Arouca Leixoes
10.12 16:00 POR-2 Oliveirense Penafiel
10.12 16:00 POR-2 Nacional Gil Vicente
10.12 16:00 SPA-2 R. Oviedo Osasuna
10.12 21:00 ARG-1 Rosario Newells Old Boys
10.12 21:00 ARG-2 Deportivo Moron Guillermo Brown
11.12 18:00 ISR-2 Hapoel Afula H. Ironi Rishon
11.12 18:00 TUR-1 Konyaspor Karabukspor
11.12 21:00 ARG-2 Deportivo Riestra Santamarina
12.12 20:30 DLD-1 Schalke Augsburg
14.12 18:30 NLD-1 Heracles Sparta
15.12 20:00 FRA-2 AC Ajaccio Auxerre
15.12 20:00 NLD-2 Jong PSV Almere
15.12 20:00 NLD-2 RKC Waalwijk Volendam
15.12 20:30 DLD-1 Mönchengladbach Hamburger SV
15.12 21:30 POR-1 Ferreira Boavista
16.12 13:00 DLD-2 Aue Heidenheim
16.12 15:00 ITA-2 Palermo Ternana
16.12 16:00 ENG-2 Derby Aston Villa
16.12 16:00 ENG-2 Leeds Norwich
16.12 16:00 ENG-3 Blackburn Charlton
16.12 16:00 POR-2 Braga B Porto B
16.12 17:00 POR-2 Feirense Setubal
17.12 12:00 SPA-1 Girona Getefe
17.12 12:15 POR-2 Leixoes Nacional
17.12 13:30 DLD-2 Duisburg Dresden
17.12 13:30 DLD-2 Greuther Fürth Darmstadt
17.12 15:00 FRA-1 Nantes Angers
17.12 16:00 ENG-3 Fleetwood Peterborough
17.12 17:00 FRA-1 Nice Bordeaux
17.12 17:30 ITA-2 Pescara Novara
17.12 21:00 FRA-1 Lyon Marseille
18.12 18:00 TUR-1 Goztepe Konyaspor
18.12 21:00 DLD-2 St. Pauli Bochum
21.12 20:30 ITA-2 Spezia Avellino
22.12 14:30 ITA-3 Gubbio Vicenza
22.12 16:30 ITA-3 Bassano Fano
22.12 21:15 SPA-2 Alcorcon Almeria
23.12 16:00 ENG-2 Leeds Hull
23.12 16:00 ENG-3 Charlton Blackpool
23.12 16:00 ENG-3 Peterborough Bury
23.12 16:00 ENG-4 Colchester Port Vale
23.12 16:00 ENG-4 Mansfield Morecambe
23.12 18:00 SPA-2 R. Oviedo Leonesa
25.12 16:00 ENG-1 Huddersfield Stoke
25.12 16:00 ENG-2 Sheffield Utd Sunderland
25.12 16:00 ENG-3 Portsmouth Wimbledon
25.12 16:00 ENG-4 Carlisle Accrington
25.12 16:00 ENG-4 Wycombe Newport
25.12 16:00 ENG-4 Lincoln City Stevenage
28.12 15:00 ITA-2 Foggia Frosione
28.12 15:00 ITA-3 Reggiana Triestina
29.12 16:00 ITA-3 Sambenedettese Fermana
30.12 16:00 ENG-1 Watford Swansea
30.12 16:00 ENG-2 Brentford Sheffield Wed
30.12 16:00 ENG-4 Exeter Barnet
31.12 18:00 ISR-1 Shmona Ashdod
01.01 16:00 ENG-4 Newport Exeter
01.01 16:00 ENG-4 Coventry Chesterfield
01.01 16:00 ENG-3 Peterborough Doncaster
01.01 16:00 ENG-3 Shewrsbury Oldham
01.01 16:00 ENG-3 Wimbeldon Southend
01.01 16:00 ENG-2 Derby Shefflied Untided
02.01 16:00 SCO-2 Dunfermline Falkirk
02.01 20:45 ENG-1 Southampton Crystal Palace
03.01 21:15 POR-1 Rio Ave Ferreira
06.01 12:30 ITA-1 Torino Bologna
06.01 16:00 ENG-3 Charlton Oldham
06.01 16:00 ENG-FA Aston Villa Peterborough
06.01 18:00 SPA-2 Cadiz Granada
07.01 14:15 GRK-2 Karaiskakis Ergotelis
07.01 14:15 GRK-2 Panserraikos Karditsa
07.01 14:30 BEL-2 Tubize Westerlo
07.01 18:00 SPA-2 Huesca R. Oviedo
07.01 18:30 SPA-1 Villarreal La Coruna
07.01 18:30 SPA-1 Ath. Bilbao Alaves
07.01 19:00 MEX-1 Toluca Guadalajara
08.01 20:45 ENG-FA Brighton Crystal Palace
09.01 18:00 ISR-2 Hapoel Hadera Hapoel Afula
09.01 20:45 ENG-FA Charlton Oxford Utd
09.01 21:30 SPA-CR Valencia Las Palmas
09.01 22:00 POR-1 Belenenses Boavista
10.01 20:00 POR-B Rio Ave Alves
12.01 10:15 AUS-1 Newcastle Jets Brisbane Roar
12.01 20:00 NLD-2 Jong PSV Helmond Sport
12.01 20:00 NLD-2 RKC Waalwijk Jong AZ
12.01 20:00 FRA-2 Valenciennes Chateauroux
13.01 13:00 SPA-1 Girona Las Palmas
13.01 15:30 DLD-1 Frankfurt Freiburg
13.01 15:30 DLD-1 Augsburg Hamburger SV
13.01 16:00 ENG-3 Doncaster Plymouth
13.01 16:00 ENG-3 Portsmouth Scunthorpe
13.01 16:00 ENG-3 Walsall Oxford Utd
13.01 16:00 ENG-1 Crystal Palace Burnley
13.01 16:00 ENG-1 West Brom Brighton
13.01 16:00 ENG-2 Brentford Bolton
13.01 17:15 ISR-1 Netanya Ashdod
13.01 18:00 SPA-1 Gijon Alcorcon
13.01 18:30 DLD-1 RB Leipzig Schalke
13.01 20:00 FRA-1 Dijon Metz
13.01 20:30 SPA-2 Zaragoza Tenerife
14.01 14:00 GRK-2 Aiginiakos Panserraikos
14.01 14:00 GRK-2 Kallithea Veria
14.01 15:00 FRA-1 St. Etienne Toulouse
14.01 16:00 POR-2 Arouca Famalicao
14.01 16:00 POR-2 U. Madeira Braga B
14.01 16:00 SPA-2 Cadiz Cordoba
14.01 20:45 ENG-FA Boreham Wood Gateshead
14.01 20:45 ENG-FA Harrogate St. Albans
14.01 20:45 ENG-FA Stockport Kidderminster
14.01 20:45 ENG-FA Sheffield Wed Carlisle
14.01 21:00 FRA-2 Clermont Valenciennes
17.01 19:00 FRA-1 Angers Troyes
17.01 19:00 FRA-1 Lille Rennes
17.01 20:45 ENG-FA Swansea Wolves
19.01 14:00 ISR-1 Hapoel Afula Ironi Nesher
19.01 20:00 FRA-2 Brest Lens
19.01 20:00 FRA-2 Lorient Clermont
19.01 20:30 BEL-1 Charleroi Mouscron
20.01 12:15 POR-2 Academico Viseu Sporting B
20.01 15:00 ITA-2 Novara Carpi
20.01 15:30 DLD-1 Mönchengladbach Augsburg
20.01 16:00 ENG-1 Leicester Watford
20.01 16:00 ENG-2 Preston Birmingham
20.01 16:00 ENG-3 Oxford Utd Bury
20.01 16:00 POR-2 CD Cova da Piedade Gil Vicente
20.01 19:45 NLD-1 Zwolle NAC
20.01 19:45 NLD-1 ADO VVV-Venlo
21.01 15:00 ITA-1 Bolonga Benevento
21.01 15:00 ITA-1 Udinese Spal
21.01 15:00 FRA-1 Nice St. Etienne
21.01 16:00 TUR-2 Altinordu Elazigspor
21.01 16:00 POR-2 Port B Arouca
21.01 17:00 POR-1 Feirense Moreirense
21.01 18:00 DLD-1 Schalke Hannover
21.01 19:00 POR-1 Rio Ave Boavista
22.01.18:00 ISR-2 H. Petah Tikva Ramat Hasharon
24.01.20:30 DLD-2 Fortuna Dusseldorf Aue
26.01.20:00 FRA-2 Ajacio GFCO Bourg-Peronnas
26.01.20:00 FRA-2 Niort Valenciennes
26.01.20:00 NLD-2 Dordrecht Oss
26.01.20:30 DLD-1 Frankfurt Mgladbach
26.01.20:45 ENG-2 Shefield Wednesday Reading
26.01.21:00 SPA-2 Zaragoza Cordoba
27.01.15:00 FRA-2 AC Ajaccio Tours
27.01.15:00 ITA-2 Palermo Brescia
27.01.16:00 ENG-FA Huddersfield Birmingham
27.01.16:00 ENG-FA Southhampton Watford
27.01.16:00 ENG-3 Carlisle Forest Green
28.01.12:00 SPA-1 Leganes Espanyol
28.01.16:00 SPA-2 Gijon Gimnastic
28.01.18:00 SPA-2 Huesca Osasuna
29.01.16:00 POR-2 Guimaraes B Covilha
29.01.16:00 TUR-2 Istanbulspor Denizlispor
29.01.21:00 SPA-1 Celta Vigo Betis
30.01 20:00 POR-1 Braga Aves
31.01 16:00 POR-2 Penafiel Porto B
31.01 16:00 POR-2 Leixoes Academico Viseu
02.02 14:00 ISR-2 Beitar Shimshon H. Marmorek
02.02 14:00 ISR-2 Hapoel Afula Hapoel Katamon
02.02 18:30 DLD-2 Neurenberg Aue
02.02 18:30 DLD-2 Düsseldorf Sandhausen
02.02 20:00 FRA-2 Sochaux GFC Ajaccio
03.02 13:00 DLD-2 Ingolstadt Greuther Fürth
03.02 15:00 FRA-2 Lorient Lens
03.02 15:30 DLD-1 Schalke Werder Bremen
03.02 15:30 DLD-1 Wolfsburg Stuttgart
03.02 16:00 ENG-1 Leicester Swansea
03.02 16:00 ENG-3 Oldham Bradford
03.02 16:00 ENG-4 Chesterfield Crawley Town
03.02 16:00 ENG-4 Luton Exeter
03.02 16:00 ENG-4 Mansfield Barnet
03.02 19:00 ZWI-2 Wil Wohlen
03.02 20:00 SPA-2 Lorca FC Almeria
04.02 13:30 DLD-2 Dresden Bochum
04.02 14:30 NLD-1 Sparta Willem II
04.02 15:00 ITA-1 Cagliari Spal
04.02 15:30 DLD-1 Augsburg Frankfurt
04.02 17:30 ENG-1 Liverpool Tottenham
04.02 18:30 SPA-1 Girona Ath. Bilbao
04.02 20:00 SPA-2 Cordoba Barcelona B
05.02 20:00 NLD-2 Jong AZ Oss
05.02 20:00 NLD-2 Jong PSV MVV
06.02 21:00 ENG-2 Accrington Swindon
07.02 18:30 DLD-B Frankfurt Mainz
09.02 20:00 FRA-2 Clermont GFC Ajaccio
09.02 20:00 FRA-2 Le Havre Brest
09.02 20:00 FRA-2 Nancy Quevilly Rouen
09.02 20:00 FRA-2 Reims Sochaux
09.02 20:00 NLD-2 De Graafschap Volendam
09.02 20:00 NLD-2 Den Bosch Eindhoven
09.02 21:00 SPA-2 Granada Valladolid
10.02 13:00 DLD-2 Regensburg Heidenheim
10.02 15:30 DLD-1 Frankfurt FC Koln
10.02 15:30 DLD-1 Hannover Freiburg
11.02 11:30 TUR-1 Akhisar Belediye Bursaspor
11.02 15:00 ITA-1 Torino Udinese
11.02 15:30 DLD-1 Stuttgart Mönchengladbach
11.02 16:00 ZWI-1 Grasshoppers Luzern
11.02 16:00 POR-2 Leixoes Braga B
11.02 17:00 FRA-1 Nantes Lille
11.02 20:30 SPA-2 Zaragoza Lugo
12.02 21:00 POR-1 Moreirense Estoril
13.02 20:45 ENG-3 Oldham Milton Keynes
13.02 20:45 ENG-3 Charlton Bradford
13.02 20:45 ENG-4 Colchester Coventry
13.02 20:45 ENG-4 Accrington Crewe
13.02 20:45 ENG-4 Yeovil Barnet
13.02 20:45 ENG-4 Lincoln City Cheltenham
16.02 16:55 QAT-1 Al-Gharafa Al-Kharitiyath
16.02 18:30 DLD-2 Heidenheim Bochum
16.02 20:00 ZWI-2 Wil Winterthur
16.02 20:00 FRA-2 Clermont Chateauroux
16.02 20:00 NLD-2 Almere G.A. Eagles
16.02 20:00 NLD-2 Helmond Sport Jong Utrecht
17.02 13:00 DLD-2 Bielefeld Darmstadt
17.02 13:00 ROM-1 Sepsi Concordia
17.02 15:00 ITA-2 Venezia Avellino
17.02 16:00 ENG-2 Cardiff Middlesbrough
17.02 16:00 ENG-4 Cambridge Utd Grimsby Town
17.02 16:00 ENG-4 Carlisle Chesterfield
17.02 19:00 ZWI-1 Lugano Grasshoppers
18.02 13:00 TUR-2 Gaziantep Istanbulspor
18.02 13:00 DLD-2 Braunschweig Union Berlijn
18.02 18:30 POL-1 Lech Poznań Pogon Szczecin
18.02 19:30 ISR-1 H. Haifa Netanya
18.02 20:00 SPA-2 Lugo Barcelona B
18.02 20:45 ITA-1 AC Milan Sampdoria
19.02 18:00 POL-1 Gornik Z. Termalica B-B.
20.02 20:00 ENG-2 Sheffield Utd QPR
20.02 20:00 ENG-3 Shrewsbury Gillingham FC
20.02 20:00 ENG-4 Cambridge Utd Notts County
20.02 20:45 ENG-2 Bolton Sunderland
23.02 20:00 SPA-2 Sporting Gijon Osasuna
24.02 13:00 DLD-2 Aue Kaisersnautern
24.02 15:30 DLD-1 Stuttgart Frankfurt
24.02 16:00 ENG-1 Brighton Swansea
24.02 16:00 ENG-3 Plymouth Bradford
24.02 18:00 POL-1 Pogon Wisla Plock
24.02 20:00 FRA-1 Dijon Caen
25.02 12:00 SPA-1 Villareal Getafe
25.02 15:00 ITA-1 Sampdoria Udinese
25.02 16:00 POR-2 Penafiel Real SC
25.02 16:00 POR-2 Arouca Varzim
25.02 17:00 POR-1 Chaves Estoril
25.02 18:00 BEL-1 Standard Club Brugge
25.02 18:00 SPA-2 Albacete Numancia
25.02 18:30 SPA-1 Valencia Sociedad
25.02 20:00 ISR-1 Hapoel Beer Shiva Beitar Jerouzalem
25.02 21:00 URU-1 Fenix Progreso
27.02 20:30 ITA-2 Venezia Ternana
02.03 14:00 ISR-2 Hapoel Afula H. Nazareth
02.03 18:00 POL-1 Termalica B-B. Plock
02.03 19:00 FRA-1 Nice Lille
02.03 20:00 FRA-2 Chateauroux Nancy
03.03 15:00 ITA-2 Cittadella Pescara
03.03 15:30 DLD-1 Frankfurt Hannover
03.03 16:00 ENG-2 Nottingham Birmingham
03.03 16:00 ENG-4 Carlisle Grimsby Town
03.03 18:00 SPA-2 Osasuna Cadiz
03.03 20:00 FRA-1 Angers Guingamp
04.03 12:00 SPA-2 Lorca FC Albacete
04.03 12:45 POR-1 Tondela Chaves
04.03 13:30 DLD-2 Heidenheim Bielefeld
04.03 13:30 DLD-2 Braunschweig Regensburg
04.03 13:30 DLD-2 Düsseldorf St. Pauli
04.03 15:00 FRA-1 Caen Strasbourg
04.03 15:30 POL-1 Cracovia Arka
04.03 17:00 POR-1 Moreirense Ferreira
04.03 18:00 POL-1 Legia Lech Poznań
05.03 18:00 GRK-1 Smyrnis Panetolikos
05.03 20:45 FRA-2 Lorient Le Havre
05.03 21:00 POR-1 Aves Portimonense
06.03 18:00 ITA-2 Perugia Brescia
06.03 20:45 ENG-2 Preston Bristol City
06.03 20:45 ENG-4 Accrington Morecambe
12.03 20:45 DLD-1 Werder Bremen FC Koln
13.03 18:30 ISR-2 Hapoel Afula H. Petah Tikva
13.03 21:00 ENG-4 Barnet Port Vale
16.03 14:00 ISR-2 Hapoel Hadera Beitar Shimshon
16.03 20:00 NLD-1 Excelsior ADO
16.03 20:00 FRA-2 Clermont Nancy
16.03 20:00 NLD-2 Den Bosch Dordrecht
16.03 20:00 NLD-2 Jong PSV Volendam
17.03 13:00 DLD-2 Union Berlijn Regensburg
17.03 14:00 ENG-4 Notts County Mansfield
17.03 15:00 ITA-2 Empoli Venezia
17.03 15:00 ITA-2 Ascoli Ternana
17.03 16:00 ENG-3 Milton Keynes Bury
17.03 16:00 ENG-3 Scunthorpe Shrewsbury
17.03 16:00 ENG-4 Accrington Forest Green
17.03 16:00 ENG-4 Carlisle Crawley Town
17.03 17:00 POR-1 Estoril Ferreira
17.03 19:00 ZWI-2 Rapperswil Chiasso
17.03 20:00 FRA-1 Amiens Troyes
17.03 20:30 POL-1 Korona Gornik Z.
17.03 20:45 SPA-1 Betis Espanyol
18.03 11:00 TUR-1 Konyaspor Kayserispor
18.03 12:15 POR-2 Penafiel Santa Clara
19.03 20:30 ITA-2 Carpi Pro Vercelli
20.03 19:45 ITA-3 Pontedera Pro Piacenza
20.03 20:45 ENG-4 Crewe Forest Green
29.03 21:00 POR-1 Aves Setubal
30.03 16:00 ENG-2 Leeds Bolton
30.03 20:00 NLD-2 G.A. Eagles Helmond Sport
30.03 20:30 IRE-1 Derry City St. Patricks
31.03 13:00 DLD-2 Dresden Neurenberg
31.03 14:00 GRK-1 Panetolikos Giannina
31.03 15:00 TUR-1 Antalyaspor Bursaspor
31.03 16:00 ENG-2 Birmingham Ipswich
31.03 17:00 POR-1 Ferreira Chaves
31.03 18:00 POL-1 Korona Lechia Gdansk
31.03 18:30 NLD-1 Zwolle Sparta
31.03 18:30 AUT-1 Austria Wien Altach
01.04 13:30 DLD-2 Bochum Braunschweig
01.04 13:30 DLD-2 Greuther Fürth Union Berlijn
01.04 13:30 DLD-2 St. Pauli Sandhausen
02.04 16:00 ENG-4 Stevenage Barnet
02.04 16:00 ENG-4 Accrington Notts County
02.04 16:00 ENG-3 Shrewsbury Oxford Utd
02.04 16:00 ENG-3 Charlton Rotherham
02.04 18:00 POL-1 Pogon Szczecin Slask
02.04 20:45 ENG-2 Sheffield Utd Cardiff
02.04 20:45 FRA-2 Lens Chateauroux
04.04 17:00 ITA-1 Benevento Verona
06.04 20:00 FRA-2 GFC Ajaccio Auxerre
06.04 20:00 FRA-2 Sochaux Orleans
07.04 15:00 ITA-2 Bari Salernitana
07.04 15:30 DLD-1 FC Koln Mainz
07.04 16:00 ENG-2 Millwall Bristol City
07.04 16:00 ENG-4 Barnet Forest Green
07.04 16:00 ENG-4 Cambridge Utd Exeter
07.04 16:15 SPA-1 Celta Vigo Sevilla
07.04 17:00 POR-1 Estoril Maritimo
07.04 17:00 POR-2 Covilha Varzim
07.04 18:30 SPA-1 Betis Eibar
07.04 20:00 FRA-1 Angers Strasbourg
07.04 20:00 FRA-1 Guingamp Troyes
13.04 20:00 FRA-2 Orleans Quevilly Rouen
13.04 20:00 ZWI-2 Xamax Vaduz
14.04 13:00 DLD-2 Bielefeld Aue
14.04 16:00 ENG-2 Barnsley Bolton
14.04 16:00 ENG-2 Reading Sunderland
14.04 16:00 ENG-3 Milton Keynes Doncaster
14.04 16:00 ENG-4 Colchester Notts County
14.04 16:00 ENG-4 Grimsby Town Barnet
14.04 17:00 POR-1 Aves Feirense
14.04 18:00 ITA-1 Genoa Crotone
14.04 19:00 ZWI-1 Lugano Thun
14.04 20:45 NLD-1 Zwolle Excelsior
15.04 14:30 NLD-1 Groningen Roda JC
15.04 15:00 ZWE-1 AIK Stockholm Djurgarden
15.04 17:00 POR-2 Leixoes Penafiel
15.04 17:00 POR-2 Real SC Varzim
15.04 20:00 FRA-2 Brest Lorient
16.04 21:00 POR-1 Rio Ave Tondela
16.04 20:30 DLD-1 Mainz Freiburg
17.04 20:30 ITA-2 Venezia Entella
17.04 20:45 ENG-4 Exeter Chesterfield
18.04 20:45 NLD-1 Excelsior Heracles
18.04 19:00 ZWE-1 Göteborg Dalkurd
19.04 20:00 ZWI-2 Vaduz Rapperswil
19.04 20:00 ZWI-2 Servette Schaffhausen
20.04 20:00 FRA-1 Nantes Rennes
20.04 20:00 FRA-2 GFC Ajaccio Tours
21.04 13:00 DLD-2 Sandhausen Darmstadt
21.04 15:30 DLD-1 Stuttgart Werder Bremen
21.04 16:00 ENG-2 Sheffield Wed Reading
21.04 16:00 ENG-2 Sunderland Burton
21.04 16:00 ENG-3 Rochdale Bradford
21.04 16:00 ENG-4 Barnet Newport
21.04 17:00 POR-1 Ferreira Belenenses
21.04 18:30 DLD-1 Dortmund Leverkusen
21.04 20:00 FRA-1 Toulouse Angers
21.04 20:00 FRA-1 Amiens Strasbourg
22.04 14:30 ENG-1 Stoke Burnley
22.04 15:30 DLD-1 Augsburg Mainz
22.04 16:00 ZWI-2 Schaffhausen Rapperswil
22.04 17:00 POR-2 Braga B Academico Viseu
23.04 20:45 FRA-2 AC Ajaccio Lens
23.04 20:00 FRA-2 Nimes Lorient
23.04 20:45 ENG-3 Bradford Milton Keynes
27.04 15:00 ISR-2 H. Bnei Lod H. Marmorek
27.04 20:00 FRA-2 Le Havre AC Ajaccio
27.04 20:00 FRA-2 Quevilly Rouen Valenciennes
27.04 21:00 ITA-2 Bari Entella
28.04 12:30 TUR-1 Sivasspor Genclerbirligi
28.04 15:00 ITA-2 Salernitana Brescia
28.04 15:30 DLD-1 Freiburg FC Koln
28.04 16:00 ENG-3 Charlton Blackburn
28.04 16:00 ENG-4 Accrington Lincoln City
28.04 16:00 ENG-4 Port Vale Carlisle
28.04 18:30 ENG-2 Middlesbrough Millwall
30.04 20:00 ROM-1 Astra Poli Iasi
30.04 20:30 DLD-2 Neurenberg Braunschweig
01.05 15:00 ITA-2 Foggia Spezia
01.05 15:00 ZWE-2 Halmstad Falkenbergs
04.05 20:45 FRA-2 FC Parijs Nancy
05.05 10:00 JPN-1 Kashima Urawa
05.05 15:00 ITA-2 Bari Perugia
05.05 15:00 ITA-2 Novara Pescara
05.05 15:00 ITA-2 Venezia Foggia
05.05 15:30 DLD-1 Frankfurt Hamburger SV
05.05 15:30 DLD-1 Mönchengladbach Freiburg
05.05 16:00 ENG-1 Bournemouth Swansea
05.05 17:00 CHL-1 Deportes Iquique Curico Unido
05.05 18:00 TUR-1 Alanyaspor Osmanlispor
05.05 19:00 ZWI-1 Luzern Lugano
05.05 19:00 ZWI-2 Wil Rapperswil
06.05 09:00 JPN-2 Machida Yokohama FC
06.05 10:00 JPN-1 Hiroshima Kobe
06.05 13:30 ENG-2 Derby Barnsley
06.05 13:30 ENG-2 Leeds QPR
06.05 13:30 ENG-2 Millwall Aston Villa
06.05 15:00 ITA-1 Chievo Crotone
06.05 15:30 DLD-2 Greuther Fürth Duisburg
06.05 15:30 DLD-2 Union Berlijn Bochum
06.05 15:30 DLD-2 St. Pauli Bielefeld
06.05 17:00 POR-2 Braga B Benfica B
06.05 17:00 POR-1 Estoril Setubal
06.05 17:00 FRA-1 Rennes Strasbourg
06.05 18:00 BEL-1 St. Luik Genk
06.05 21:00 BRA-1 Vitoria Fluminense
07.05 17:30 FIN-1 Honka IFK Mariehamn
07.05 17:30 FIN-1 IRVS ROPS
08.05 18:00 POL-1 Nieciecza Sandecja Nowy Sacz
09.05 20:00 ZWI-2 Winterthur Chiasso
12.05 15:00 ITA-2 Perugia Novara
12.05 15:00 ITA-2 Foggia Salernitana
12.05 15:00 ITA-2 Pro Vercelli Ternana
12.05 15:30 DLD-1 Schalke Frankfurt
12.05 18:30 NLD-1 Vitesse ADO
12.05 21:00 FRA-1 Amiens Metz
13.05 12:00 SPA-2 Leonesa Lugo
13.05 13:00 RUS-1 Arsenal Tula Lokomotiv
13.05 16:00 ENG-1 West Ham Everton
13.05 16:00 ENG-1 Burnley Bournemouth
13.05 17:00 ZWE-2 Halmstadt GAIS
13.05 18:00 NOR-1 Molde Bodo Glimt
13.05 18:00 NOR-1 Stormgodset Sarpsborg
17.05 18:00 ICE-1 Fylkir IBV
18.05 17:00 TUR-1 Genclerbirligi Bursaspor
19.05 20:00 FRA-1 Nantes Strasbourg
19.05 20:00 FRA-1 Dijon Angers
19.05 21:30 BRA-1 Pronte Preta Atletico
22.07 16:00 ZWI-2 FC Zurich Thun
27.07 18:00 POL-1 Legia Gdansk Slask
27.07 20:30 POL-1 Wisla Legnica
28.07 18:30 ZWI-2 Schaffhausen FC Wil
04.08 16:00 ENG-2 Portsmouth Luton
04.08 16:00 ENG-3 Grimsby Town Forest Green
04.08 16:00 ENG-3 Mansfield Newport
04.08 16:00 ENG-3 Port Vale Cambridge Utd
04.08 16:00 FRA-2 Lens Red Star
05.08 16:00 POL-1 Legnica Gornik Z.
06.08 20:30 DLD-2 Dresden Duisburg
10.08 18:00 POL-1 Lechia Gdansk Legnica
10.08 18:30 DLD-2 Paderborn Regensburg
10.08 20:00 FRA-2 Valenciennes Chateauroux
10.08 20:00 FRA-2 Grenoble Niort
11.08 15:00 FRA-2 Clermont Metz
11.08 16:00 ENG-1 Bournemouth Cardiff City
11.08 16:00 END-1 Watford Brighton
11.08 16:00 ENG-2 Stoke City Brentford
11.08 16:00 ENG-2 Swansea City Preston
11.08 16:00 ENG-4 Forest Green Oldham
11.08 16:00 ENG-4 Newport Crewe
11.08 16:00 ENG-4 Tranmere Cheltenham
11.08 17:30 ZWI-2 Wil Aarau
11.08 18:00 POL-1 Pogon Szczecin Cracovia
11.08 18:30 TUR-2 Boluspor Osmanlispor
11.08 18:30 TUR-1 Rizespor Kasimpasa
11.08 19:00 ZWI-1 Lugano Grasshoppers
11.08 20:00 FRA-1 AS Saint-Étienne Guingamp
11.08 20:00 FRA-1 Montpellier Dijon
11.08 20:45 NLD-1 Excelsior Fortuna Sittard
11.08 18:30 TUR-1 Basaksehir Trabzonspor
17.08 20:00 FRA-2 Sochaux Brest
17.08 20:00 FRA-2 Auxerre Nancy
17.08 20:00 FRA-2 Niort Orleans
17.08 20:00 NLD-2 RKC Telstar
17.08 20:00 NLD-2 Volendam Den Bosch
18.08 16:00 ENG-1 West Ham United Bournemouth
18.08 16:00 ENG-3 Coventry Plymouth
18.08 16:00 ENG-3 Fleetwood Rochdale
18.08 16:00 ENG-4 Exeter Newport
18.08 16:00 ENG-4 Oldham Macclesfield
18.08 16:00 ENG-4 Port Vale Crawley Town
18.08 16:00 ENG-4 Stevenage Morecambe
18.08 18:00 POR-2 Mafra Guimaraes B
18.08 18:30 NLD-1 NAC De Graafschap
18.08 20:00 FRA-1 Dijon Nantes
18.08 22:00 SPA-2 Cordoba Numancia
19.08 12:15 POR-2 Arouca Benfica B
19.08 17:00 FRA-1 Toulouse Girondins Bordeaux
19.08 18:00 POL-1 Jagiellonia Piast
19.08 18:00 POR-2 Academico Viseu Oliveirense
19.08 18:00 POR-2 Famalicao Penafiel
19.08 19:00 SPA-2 Mallorca Osasuna
19.08 20:30 ITA-2 Empoli Cagliari
19.08 20:30 ITA-2 Parma Udinese
20.08 20:45 FRA-2 Metz AC Ajaccio

Explore All Our Edges

EDGE YIELD:

[kleo_animate_numbers animation="animate-when-almost-visible" timer="3000" font_size="30" font_weight="bold" el_class="center"]43[/kleo_animate_numbers] %
[kleo_button title=”Match Odds” href=”http://www.thefootballedgefinders.com/edge-1-d/” style=”primary” position=”center” size=”sm” icon=”0″]
EDGE YIELD:

[kleo_animate_numbers animation="animate-when-almost-visible" timer="3000" font_size="30" font_weight="bold" el_class="center"]29[/kleo_animate_numbers] %
[kleo_button title=”Over/Under” href=”http://www.thefootballedgefinders.com/edge-1-a/” style=”primary” position=”center” size=”sm” icon=”0″]

Our Edge Related Articles

[kleo_news_focus name=”OUR EDGE INSIGHTS” posts_query=”size:4|order_by:date|post_type:post|categories:100,50,95″]

Freqently Asked Questions

The Correct Score Edge is based on the Match Odd Edge. This means the yield is even a bit more than the Match Odd yield since less outcomes are possible.

Missing a match while trading in the match odss streak is not such a big of a deal. While match scores occur random the overall average will remain near the same unless u keep missing the winning streaks one by one.

Although our Edges are only tested for the leagues mentioned on the Edge page we believe that this Edge also occurs in any other league or match with the Edge profile.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.